Κυριακή 25 Αυγούστου 2013

ΝΙΚΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-5 ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ...ΕΜΦΡΑΓΜΑ!

Σε εναν αγωνιστικο χωρο που μονο οι εστιες θυμιζαν γηπεδο ποδοσφαιρου, η Θυελλα πηρε τη νικη-προκριση-απεναντι στη φιλοτιμη ομαδα της Πρεσπας με σκορ 2-5 στην παραταση!Ειναι αποριας αξιο πως επιτρεπετε η διεξαγωγη αγωνων σε τετοιους χωρους μιας και ειναι ακρως επικυνδυνοι για τη σωματικη ακεραιοτητα των ποδοσφαιριστων!Η ομαδα υστερα απο ταξιδι 2 ωρων εφτασε στο...γηπεδο το οποιο δεν ειχε αποδυτηρια!!! Ο αγωνας σε ολη τη διαρκεια του ηταν ενας επιθετικος μονολογος για την ομαδα μας αλλα με κυρια αιτια τον αγωνιστικο χωρο αλλα και την επιπολαιοτητα στην τελικη προσπαθεια το γκολ δεν εμπαινε εως το 37ο λεπτο, οπου ο Χαριτοπουλος σημειωσε το 1-0. Στο δευτερο ημιχρονο και στην πρωτη επισκεψη της Πρεσπας στην περιοχη του Νικηφοριδη στο 65ο λεπτο σημειωθηκε το 1-1 απο εμφανεστατη θεση offside.Και ενω η ομαδα μας συνεχιζε να προσπαθει να βαλει τη μπαλα κατω και να χανει διαρκως ευκαιριες για γκολ, στο 75ο ηρθε η ψυχρολουσια με ενα εκπληκτικο γκολ με σουτ βολε για την ομαδα της Πρεσπας 2-1.Το αγχος κυριεψε τους παικτες της ομαδος και ο διαιτητης αφου αρνηθηκε νωριτερα περιπτωση πεναλτι σε εξωφθαλμη ανατροπη του Λυκοπουλου στο 85ο λεπτο εδειξε την ασπρη βουλα αφου ο αμυντικος της Πρεσπας λειτουργησε ως τερματοφυλακας προκειμενου να ανακοψει την μπαλα.Την εκτελεση ανελαβε ο Αραμαδανιδης,ο τερματοφυλακας απεκρουσε αλλα ο επερχομενος Λυκοπουλος λυτρωσε την Θυελλα σημειωνοντας το 2-2 που ηταν και το σκορ της κανονικης διαρκειας του αγωνα.Στην παραταση η ομαδα μπηκε με μεγαλη αποφασιστικοτητα και καθαρο μυαλο στην τελικη ενεργεια και σημειωσε 3 γκολ.Στο 2ο λεπτο ο Μαρκοπουλος σημειωσε το 3-2.Στο 5ο λεπτο ο Λυκοπουλος εγραψε το 4-2 που ηταν και το σκορ του πρωτου ημιχρονου της παρατασης.Με την εναρξη του δευτερου ημιχρονου ο Μαριοριδης εγραψε το 5-2 που ηταν και το τελικο σκορ μιας και ο διαιτητης σφυριξε σε εκεινο το σημειο τη ληξη...
ΘΥΕΛΛΑ:(ΝΤΑΜΠΙΖΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ) ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ-ΚΑΡΑΠΕΤΡΟΣ-ΤΣΕΛΑ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Γ.-ΠΑΤΡΑΣΚΑΚΗΣ-ΠΕΚΑΚΗΣ-ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ-ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ(67 ΜΑΡΙΟΡΙΔΗΣ)-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΧΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΣ(76 ΑΡΑΜΑΔΑΝΙΔΗΣ)-ΛΥΚΟΠΟΥΛΟΣ.
Για διαφορους λογους δεν ηταν στην αποστολη και  οι:Κοντογουλιδης Α-Κοντογουλιδης Δ.-Κλαζογλου-Ρουντος-Μπαμπαρης-Σιδηροπουλος Χ.-Εμερσον-Ιωαννιδης-Αμοιριδης-Καλογιαννιδης-Αρβανιτης-Γκιατα.