Τρίτη 11 Φεβρουαρίου 2014

ΘΥΕΛΛΑ - ΙΤΙΑ 6-0

Δυο μήνες είχε να δώσει επίσημο παιχνίδι η ΘΥΕΛΛΑ στην έδρα της και επανεμφανίστηκε σαρωτική απέναντι στην φιλότιμη ομάδα της Ιτιάς.
Απο το πρώτο λεπτό οι παίκτες της ΘΥΕΛΛΑΣ δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στην ομάδα της Ιτιάς.Αφού πρώτα δημιούργησαν και έχασαν 3 κλασικές ευκαιρίες και ένα δοκάρι,στο 15ο λεπτό ο Ζηνόβιος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά.Στο 19ο λεπτό ο Σιδηρόπουλος Χάρης σημείωσε το 2-0 και στο 30ο ο Ζηνόβιος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το 3-0.Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Μαρκόπουλος ο οποίος με 2 γκολ στο 39ο και 42ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα έριξε τον ρυθμό και απλά ο Ιωαννίδης με κεφαλιά σημείωσε το τελικό 6-0 στο 60ο λεπτό.
Η προσοχή όλων τώρα στρέφετε στην Κυριακάτικη εκτός έδρας αναμέτρηση για την ημιτελική φάση του κυπέλλου απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο Φλώρινας.
ΘΥΕΛΛΑ:(ΝΤΑΜΠΙΖΑΣ) ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ-ΓΙΟΡΕΝΤΣΙΔΗΣ (45 ΕΜΕΡΣΟΝ)-ΤΣΕΛΑ-ΜΠΑΜΠΑΡΗΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Γ.-ΜΑΡΙΟΡΙΔΗΣ-ΗΛΙΑΔΗΣ (58 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ)-ΖΗΝΟΒΙΟΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ.(58 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ)-ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ.